У Новому Білоусі відбувся мітинг-реквієм, присвячений 80-й річниці Дню пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
8 травня, з нагоди 80-ї річниці Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, в Новому Білоусі, біля Обеліску Слави, відбувся мітинг-реквієм. У пам’ятний день згадали всіх, кого забрала війна 1939-1945 років. І схилили голови перед тими, хто героїчно загинув у боротьбі за Україну на полі бою.
Хвилиною мовчання та покладанням квітів вшанували солдатів, які боролися за нашу рідну землю; цивільних, котрі постраждали від бойових дій; дітей війни, у яких страшна війна вкрала мирне дитинство і молодих людей, які були примусово вивезені на роботи й загинули на чужині.
Кров’ю і пожежами котилася Друга світова війна по всій Україні. Не оминула вона і нашу громаду. Зокрема, в Новому Білоусі до рідного дому не повернулися з фронту 125 односельців. Їхні імена викарбувані на Обеліску Слави. Ще два меморіали в селі нагадують про 53 односельців, які були закатовані та живцем спалені. Пам’ятаємо і про 25 хлопців та дівчат, які насильницькі були вивезені на примусові роботи до Німеччини. Ніхто не забутий. Ніщо не забуте. Нині, коли Україна знову у війні, пам’ять поколінь робить нас сильнішими.
Звертаючись до присутніх, сільський голова Новобілоуської сільської ради Дмитро Федоров висловив глибоку шану тим, хто 80 років тому захистив Україну і села нашої громади від ворога. І подякував військовим, які боронять державу від російських окупантів нині.
«Весь світ і досі не може порахувати, скільки загинуло людей під час Другої світової війни. Одні історики стверджують, що 50 мільйонів людей, за підрахунками інших — 85 мільйонів. Але всі зійшлися в одному: у цій війні дуже багато загинуло українців. І Україна була одним із головних театрів бойових дій Другої світової. Минуло 80 років, наша держава знову бореться за свою незалежність. І наші діди та прадіди вмирали не за те, щоб ті, з ким вони воювали пліч-о-пліч, сьогодні знищували українські села та міста, вбивали мирне населення, проливали кров наших військових. Вони боролися за мирне небо та свободу України. Тож сьогодні хочеться помолитися за те, щоб наші діти жили в мирі без війни.
Мої дідусь і бабуся, які застали Другу світову, не любили розповідати про війну, бо їм було боляче згадувати пережите горе. Дідуся молодим забрали на примусові роботи. У бабусі батька забрали на фронт, а в перший же день окупації села згоріла їхня хата. Про таке боляче згадувати. Але я добре пам’ятаю, як вони говорили: «Головне, дітки, щоб ви не побачили війни». Проте сьогодні ми згадуємо війну, яка була 80 років тому, і, на жаль, бачимо війну, яка триває з 2014 року. Однак ми віримо в нашу перемогу, бо захищаємо свою землю, свої села, свої домівки, своїх дітей, своє життя. Вічна пам’ять і шана всім полеглим воїнам, які загинули в боротьбі зі злом. Слава Україні! Слава нашим Героям і всім, хто нині бореться за наше мирне майбутнє!», — наголосив голова громади.
Цього ж дня учасники заходу вшанували покладанням квітів односельців, які віддали своє життя в російсько-українській війні. Вічна пам’ять і слава всім, хто віддав життя за Україну!