ЗАПИТУЄТЕ — ВІДПОВІДАЄМО
Я – учасник бойових дій. Знаю, що є можливість подати спрощену заяву на пільгу з оплати житлово-комунальних послуг поштою. Яка дата буде вважатися датою мого звернення до Пенсійного фонду України?
Пільга на оплату житлово-комунальних послуг – це встановлена законодавством перевага, що надається визначеним категоріям осіб. Пільгу отримує одержувач, дані про якого внесено до Реєстру осіб, які мають право на пільги.
Наразі, у період воєнного стану, в Україні триває експериментальний проєкт, який спрощує ветеранам війни процедуру звернення за пільгою на оплату житлово-комунальних послуг: замість двох окремих заяв (про включення до Реєстру осіб, які мають право на пільги та надання пільг) за експериментальним проєктом подається одна спрощена – про взяття на облік та надання пільг. Якщо заява на призначення пільги на оплату житлово-комунальних послуг подається поштою, датою звернення вважається дата, що зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
Ознайомитися з формою спрощеної заяви можна за посиланням:
https://www.pfu.gov.ua/content/uploads/2024/11/Zayava.pdf
Довідково
Порядок реалізації експериментального проекту з удосконалення порядку взяття на облік ветеранів війни і надання їм пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 № 1395 “Про реалізацію експериментального проекту з удосконалення порядку взяття на облік ветеранів війни і надання їм пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу”.
Пільги на ЖКП ветеранам війни, які призначаються за спрощеною заявою: яка інформація є обов’язковою?
У разі якщо для отримання пільг на оплату житлово-комунальних послуг ветеран війни (член його сім’ї) звертається до органів Пенсійного фонду України у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 № 1395 “Про реалізацію експериментального проекту з удосконалення порядку взяття на облік ветеранів війни і надання їм пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу”, зокрема через вебпортал електронних послуг Фонду, рекомендуємо долучати будь-який документ з інформацією про характеристику житлового приміщення / будинку за адресою отримання пільг, а саме інформацію про:
- загальну та опалювальну площу житлового приміщення / будинку / його частини (за наявності розділених особових рахунків);
- характеристику будинку (індивідуальний чи багатоквартирний);
- кількість поверхів у будинку.
Зазначена інформація потрібна для проведення коректного розрахунку розміру пільги.
Документом, що підтверджує інформацію, може бути, зокрема, квитанція про сплату за житлову послугу та за використання теплової енергії.
Чи можна в різні місяці сплачувати різну суму добровільних пенсійних внесків?
Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування — це простий спосіб здійснювати страхові внески та набути страховий стаж або збільшити заробітну плату для майбутньої пенсії.
Сплачувати добровільні пенсійні внески можуть громадяни, які не є пенсіонерами: як працюючі (застраховані) особи, так і непрацюючі. Для сплати добровільних внесків потрібно укласти в електронній формі договір з Пенсійним фондом України. Періодичність сплати та розмір добровільних внесків людина визначає самостійно. Однак, щоб до страхового стажу було зараховано один повний місяць, сума добровільного внеску повинна бути не меншою за розмір мінімального страхового внеску (визначається 22% розміру мінімальної заробітної плати).
Важливо!
У різних місяцях сума сплачених добровільних внесків може бути різною. Сума сплачених страхових внесків враховується за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду України.
Ознайомитись з інформацією про укладення Договору на добровільну участь можна тут: https://www.pfu.gov.ua/2156900-dobrovilne-strahuvannya-prosto-i-zruchno/
За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області