Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський вручив «Золотий хрест» воїну нашої громади!

Дата: 15.07.2024 11:57

Микола Петрович — піхотинець 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський нагородив його почесним нагрудним знаком «Золотий Хрест» за проявлену особисту мужність та героїзм, стійкість і рішучість при виконанні військового обов’язку. Микола боронив село на Донеччині, надавав першу домедичну допомогу та евакуював поранених побратимів.

«Там маленький філіал Сталінграду. Звісно, кожній нормальній людині страшно. Але ще страшніше підвести хлопців, схибити в бою. Я дивлюсь, як молоді пацани виконують завдання, повертаються на відпочинок і збираються їхати в те пекло знову та знову. Це надихає і накладає зобов’язання не підвести їх, виправдати їх довіру. Так мене виховували, і я не можу інакше», — розповів захисник.

У середині травня під час відбиття російської атаки почався ближній бій. У хід пішли ручні гранати. Микола своїми кидками знищив трьох окупантів. А потім, не дивлячись на мінометний обстріл, евакуював пораненого побратима у безпечне місце, чим врятував йому життя.

Через декілька днів чоловік знову прийшов на допомогу пораненим друзям та надав двом українським воїнам першу домедичну допомогу і допоміг в евакуації.

Пишаємося нашим земляком! Разом до перемоги!

За матеріалами Чернігівського обласного ТЦК та СП

Фото з фейсбук-сторінки Чернігівського обласного ТЦК та СП