Щодо ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців

Дата: 16.01.2024 15:44

Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомляє, що відповідно до статей 7 та 8 Закону України від 09.11.2023 № 3460-ІХ «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з 01.01.2024 установлено місячні розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 3028 грн та мінімальної заробітної плати у сумі 7100 гривень.

Оскільки згідно з Податковим кодексом України (далі ПКУ) граничний обсяг доходу для платників єдиного податку першої третьої груп розраховується з урахуванням мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, у 2024 році розмір доходу для фізичних осіб платників єдиного податку не повинен перевищувати: для першої групи платників єдиного податку 1 185 700 грн; другої групи платників єдиного податку 5 921 400 грн; третьої групи платників єдиного податку - 8 285 700 гривень.

Згідно з п. 293.1 ст. 293 ПКУ ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, другої групи у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Отже, максимальний місячний розмір авансового внеску по єдиному податку у 2024 році для фізичних осіб - платників єдиного податку першої групи становить 302,80 грн, для платників єдиного податку другої групи 1420,0 гривень.

Відповідно до п. 293.3 ст. 293 ПКУ відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі 3 відсотків доходу у разі сплати податку на додану вартість згідно з ПКУ та 5 відсотків доходу у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області