За повідомленням Олександра Кубракова, Віце-прем’єр-міністра з відновлення України – Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України: Стартують виплати на капітальні ремонти для тих, чиє житло було пошкоджено через російську агресію

Дата: 11.12.2023 16:10

Це черговий етап програми єВідновлення – державної грошової допомоги – максимальним розміром до 350 тисяч гривень за квартиру і 500 тисяч за приватний будинок. Гроші будуть надходити двома траншами. Спочатку 70% від погодженої суми, згодом – ще 30%.

На відміну від першого етапу – виплатам на термінові ремонти розміром до 200 тисяч гривень – тут ми вводимо обовʼязкову систему подання звітів. Їх буде два. Перший – проміжний, коли використана перша частина траншу. І фінальний – коли ремонт вже зроблений.

Для подачі повідомлення про завершений або проміжний ремонт потрібно:

• Увійти в розділ єВідновлення — «Заяви на виплати»
  • Обрати об'єкт, про ремонт якого хочете повідомити.
  • Натиснути на «Повідомити про ремонт».
  • Зазначити, на якому етапі ремонт.
  • Додати до 10 фото, які підтверджують факт виконання ремонту (наприклад фото будматеріалів та чеків). Кожне фото не має перевищувати 5 МБ.
  • Надіслати повідомлення.

Ось і все, за потребою, комісія зв'яжеться з вами для уточнення деталей.

Важливо, другий транш може прийти лише після перевірки комісії місцевої ради.

І користуючись нагодою, додам, що понад 26 тисяч українських родин вже отримали кошти на термінові ремонти, загальною сумою у більш як 2 мільярди гривень.

Послуга отримання компенсації за пошкоджене та знищене житло єВідновлення була розроблена у співпраці Міністерства розвитку громад територій та інфраструктури України та Міністерство цифрової трансформації України за підтримки TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.

За інформацією Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктур України

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України (mtu.gov.ua)