«Це не ок» — «Ні!» Жодному насильству
«Це не ок» — саме таку назву має цьогорічна інформаційна кампанія Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка проводиться з 25 листопада до 10 грудня.
Сьогодні подолання домашнього насильства, жорстокого поводження, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок і чоловіків — це не справа кожного, а суспільна проблема.
Україна — вільна європейська держава, яка не толерує і не виправдовує домашнє насильство. Безпека в державі починається з безпеки вдома.
Ми маємо пам’ятати, що протидія домашньому насильству — це наш «невидимий фронт». Кожен громадянин та громадянка мають сприяти запобіганню проявам домашнього насильства. Суспільство повинно боротися з будь-якими проявами домашнього насильства.
Замовчування насильства призводить до його повторного вчинення — і досить часто ще в більш жорстокій формі. Толерувати і замовчувати домашнє насильство — неприйнятно. Якщо особа зазнала насильства або насильство відбувається «тут і зараз» — необхідно звернутися до поліції. Також є служби підтримки постраждалих осіб, де їм нададуть всю необхідну допомогу та підтримку. Важливо, що повідомити про випадки домашнього насильства можуть і свідки — наприклад, знайомі або сусіди.
Домашнє насильство в умовах війни в Україні нікуди не зникло, а навпаки може лише загострюватися. Пов’язані з цим проблеми залишилися такі ж, які були і в мирний час.
Повномасштабне вторгнення рф в Україну загострило чимало проблем українського суспільства: зменшення рівня доходів, втрата роботи, безробіття та втрата місця проживання. Таке соціальне напруження є каталізатором негараздів у родині, що може переростати (переходити) в насильство.
Не замовчуйте, не відвертайтеся від тих, кому потрібна допомога. Адже домашнє насильство — це не норма, жодному насильству немає виправдання!
Якщо ви стали свідками домашнього насильства — не будьте байдужими! Повідомляйте про це! Не мовчіть, повідомляйте на «102».
Пам’ятайте — нульова толерантність до домашнього насильства — важлива складова безпечного середовища!