Новобілоуська громада
Чернігівська область, Чернігівський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

18 жовтня — Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Дата: 18.10.2023 10:50
Кількість переглядів: 110

 

18 жовтня в Україні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який покликаний вчергове нагадати про необхідність консолідації зусиль органів державної та місцевої влади, громадських організацій із метою підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

         Оскільки торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини, Україна була серед перших країн в Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

         Існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу.

         Для привернення уваги до проблеми торгівлі людьми з ініціативи Європейського Парламенту у 2007 році було започатковано Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який відзначається 18 жовтня. Щороку Україна відзначає цей день, який покликаний привернути увагу всього громадянського суспільства до проблеми торгівлі людьми і необхідності консолідації зусиль органів державної та місцевої влади, громадських організацій з метою підвищення рівня поінформованості громадян щодо феномену торгівлі людьми.

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини, зокрема таких як право на життя, повагу до гідності, на свободу та особисту недоторканність. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів  доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.

У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

З початком повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України українці стали більш вразливими до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Російська агресія змусила мільйони громадян покинути домівки та переїхати в інші регіони України або за кордон, що підвищило ризики стати жертвами цього злочин. Торговці людьми користуються вразливим станом тих, хто змушений покинути країну. Багато жертв торгівлі людьми не знають, де шукати допомоги, особливо в незнайомих країнах. Тому життєво важливо поліпшувати механізми підвищення обізнаності громадян, проводити інформаційні заходи та надавати допомогу тим, хто її потребує.

Міністерство соціальної політики визначено національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми, та, відповідно до своїх повноважень, здійснює координацію діяльності органів виконавчої влади, проводить інформаційно-просвітницькі акції з протидії торгівлі людьми з метою інформування громадян України про цю проблему, а також забезпечує формування державної політики у сфері протидії торгівлі людьми.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано