16 липня – День проголошення Декларації про державний суверенітет України

Дата: 16.07.2023 12:03

Цього дня у 1990 році Верховна Рада УРСР ухвалила державно-правовий акт, що має важливе історичне значення – Декларацію про державний суверенітет України.

У ній було положення про громадянство, економічну самостійність України, намір створити банківську, цінову, фінансову, митну та податкову системи, сформувати державний бюджет, а в разі необхідності запровадити власну валюту.

Декларація визнавала самостійність республіки у вирішенні питань науки, освіти, культурного та духовного розвитку української нації.

Це стало першим кроком до відновлення історичної справедливості, відродження української державності як ідеї соборності українського народу та його земель.