Увага! Змінився розмір вартості суми збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при державній реєстрації легкового автомобіля в Україні

Дата: 06.02.2023 15:06

У зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, з 1 січня 2023 року змінено розмір вартості суми збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при першій державній реєстрації легкового автомобіля в Україні.

Об’єктом оподаткування є вартість автомобіля, визначена відповідно до договору купівлі-продажу або інших підтверджуючих документів. Залежно від вартості, встановлено диференційовані ставки збору:

3% – якщо вартість легкового автомобіля не перевищує 442 860 грн (165 розмірів прожиткового мінімуму на 1 січня звітного року);

4% – при вартості авто від 442 860 до 778 360 грн (165-290 розмірів прожиткового мінімуму на 1 січня звітного року);

5% – якщо вартість автомобіля понад 778 360 грн (більше 290 розмірів прожиткового мінімуму на 1 січня звітного року).

Збір сплачується фізичними особами, установами та організаціями незалежно від форми власності на бюджетні рахунки для зарахування надходжень до загального фонду держбюджету, за місцем проведення першої реєстрації легкового автомобіля в територіальних сервісних центрах МВС.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області