29 січня Україна вшановує пам'ять героїв битви під Крутам

Дата: 29.01.2023 09:35

Крути одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії України.
Вранці 29 січня 1918 року розпочався наступ на українські позиції 4-х тисячного більшовицького загону і московських червоногвардійців. Українське військо, якому судилося вступити у криваву сутичку з цією ордою, налічувало близько 300 бійців Студентського куреню, 250 першої української військової школи та 40 гайдамаків. Бій тривав до вечора, було відбито кілька атак, втрати склали до 300 убитих, поранених чи полонених. 27 полонених юнаків було розстріляно.

Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності в боротьбі за державну незалежність. Бій під Крутами став символом незламності та стійкості українського народу. Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Ця героїчна і водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку боронити її. Вічна слава героям Крут!