Новобілоуська громада
Чернігівська область, Чернігівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

18 жовтня — Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Дата: 17.10.2022 10:23
Кількість переглядів: 124

Фото без опису

18 жовтня в Україні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який покликаний вчергове нагадати про необхідність консолідації зусиль органів державної та місцевої влади, громадських організацій із метою підвищення рівня поінформованості громадян щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища. У 2007 році його започатковано з ініціативи Європейського Парламенту, щоб привернути увагу до проблеми торгівлі людьми.

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини, зокрема таких як право на життя, повагу до гідності, на свободу та особисту недоторканність. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.

У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

З початком повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України українці стали більш вразливими до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Російська агресія змусила мільйони громадян України покинути домівки та переїхати в інші регіони України або за кордон, що підвищило ризики стати жертвами цього злочину. Торговці людьми користуються вразливим станом тих, хто змушений покинути країну. Багато жертв торгівлі людьми не знають, де шукати допомоги, особливо в незнайомих країнах. Тому життєво важливо поліпшувати механізми підвищення обізнаності громадян, проводити інформаційні заходи та надавати допомогу тим, хто її потребує.

Під час активних бойових дій на окупованій території області представниками держави-агресора скоювалися злочини стосовно мирного населення, зокрема незаконне утримання, катування, тримання в полоні, використання у збройному конфлікті, сексуальна експлуатація та примусова праця. Національна соціальна сервісна служба України вбачає за необхідне забезпечити інформування постраждалих осіб про порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та забезпечення їх права на соціальний захист.

         Враховуючи вищезазначене, просимо забезпечити проведення інформаційних заходів, спрямованих на підвищення рівня обізнаності населення з проблематики торгівлі людьми, покращити ідентифікацію осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та надавати їм відповідну соціальну допомогу.

 

Начальник відділу культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Олександр Чаус

 

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ ЗА ПОСИЛАННЯМИ:  

Примусова праця: як розпізнати та уникнути https://novobilouska-gromada.gov.ua/news/1654260538/

 

Як не стати жертвами торгівлі людьми під час війни https://novobilouska-gromada.gov.ua/news/1653978167/ 

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано