Вітряна віспа

Дата: 05.08.2022 11:04

Вітряна віспа (вітрянка) — високозаразне інфекційне захворювання, що переважно вражає дітей. Характеризується висипом на шкірі та слизових оболонках.

Захворювання може призвести до тяжких неврологічних ускладнень, пневмонії та запальних процесів.

У зоні ризику вагітні жінки та люди з ослабленим імунітетом.

Як передається вітряна віспа

Вірус поширюється повітряно-крапельним шляхом. Основним джерелом інфекції є хворий на вітряну віспу. Хвора людина стає небезпечною для інших в останні 10 днів інкубаційного періоду і перші 5-7 діб із моменту появи висипу.

Коли потрібна екстрена вакцинація від вітрянки

Якщо людина, яка раніше не хворіла на вітрянку та не була щеплена, контактувала з хворим.

Кількість доз і терміни введення

Екстрене щеплення від вітряної віспи проводиться однією дозою вакцини протягом 72-96  годин після потенційно небезпечного контакту.

Важливо! Вагітним не вводять живі вакцини, роблять щеплення лише інактивованими. Якщо плануєте вагітність, переконайтеся, що у вас є необхідні щеплення, або зробіть їх заздалегідь.

Перевірте за календарем щеплень, чи ви або ваша дитина маєте всі необхідні щеплення від вітряної віспи.

Матеріал комунікаційного центру МОЗ України для ознайомлення населення