Старий Білоус

Дата: 03.08.2022 14:26

Старий Білоус — село в Україні, що підпорядковане Новобілоуській сільській раді Чернігівського району Чернігівської області. Воно фактично є західним передмістям Чернігова.

До 2018 орган місцевого самоврядування — Старобілоуська сільська рада. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 730-р від 12 червня 2020 року «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Чернігівської області», ввійшло до складу Новобілоуської сільської громади. Населення Старого Білоусу становить 2502 особи. У селі розташована ботанічна пам’ятка природи «Дерева садиби П.Г. Березовського»

Станом на 1859 рік у казенному, козацькому і власницькому селі Чернігівського повіту Чернігівської губернії мешкало 484 особи (231 чоловічої статі та 253 — жіночої), налічувалося 78 дворових господарств, існувала православна церква.

Станом на 1886 рік у колишньому державному і власницькому селі Козлянської волості мешкало 1224 особи, налічувалося 218 дворових господарств, існували православна церква, постоялий будинок, 3 вітряних млини.

За переписом 1897 року кількість мешканців зросла до 698 осіб (341 чоловічої статі та 357 — жіночої), з яких всі — православної віри.