Щодо врахуванням норм Закону України від 26.05.2022 №2261-IX при справлянні рентної плати за користування надрами

Дата: 26.07.2022 16:11

Закон України від 12 травня 2022 року №2261-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей визначення рентної плати за користування надрами для видобування газу природного на період дії воєнного стану» (далі — Закон) офіційно опублікований у газеті «Голос України» від 26 травня 2022 року №111 (7861) та набрав чинності з 27 травня 2022 року.

Законом пункт 69 підрозділу 10 Перехідних положень Податкового кодексу України (далі — Кодекс) доповнено новим підпунктом 69.30, яким запроваджується спеціальний механізм справляння рентної плати за користування надрами для видобування газу природного (далі — Рента) за видобуті обсяги газу природного, крім обсягів газу, що розміщені надрокористувачем у підземному сховищі.

Платникам Ренти за обсяги газу, крім обсягів газу, призначеного для виконання спеціальних обов’язків щодо формування ресурсу газу для побутових споживачів та виробників теплової енергії, тимчасово з 1 квітня 2022 року до останнього дня (включно) місяця, в якому буде припинено або скасовано воєнний стан на території України, надано право не сплачувати податкові зобов’язання з Ренти за обсяги газу видобутого та закачаного до підземних сховищ у звітному періоді.

У період починаючи з 1 квітня 2022 року до останнього дня (включно) третього календарного місяця після припинення або скасування воєнного стану в Україні платники рентної плати зобов’язані вести в кожному окремому податковому (звітному) періоді окремий облік обсягів видобутого та реалізованого газу природного, а також сум нарахованих та не сплачених податкових зобов’язань за обсяг видобутого газу природного в таких податкових (звітних) періодах.

З метою підтвердження обсягів закачаного газу платники зобов’язані подавати не  пізніше граничного строку подання податкової декларації з рентної плати за відповідний податковий (звітний) період копії актів про рух природного газу в газосховищах учасника ринку природного газу та Оператора газосховищ України за звітний період, центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» (абзац сьомий підпункту 69.30 пункту 69 підрозділу 10 Перехідних положень Кодексу).

Нараховані та не сплачені податкові зобов’язання за обсяги закачаного газу природного у відповідному податковому (звітному) періоді, що припадають на період, зазначений у цьому абзаці, не вважаються податковим боргом та підлягають сплаті відповідно до положень підпункту 69.30 пункту 69 підрозділу 10 Перехідних положень Кодексу.

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області