Новобілоуська громада
Чернігівська область, Чернігівський район
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Обласна служба зайнятості працює у звичному режимі

Дата: 20.05.2022 14:37
Кількість переглядів: 67

 

Про це повідомила директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка. При цьому обслуговування клієнтів Чернігівської районної філії здійснюється на базі Чернігівського міського центру зайнятості. Лідія Падалка також розповіла про ситуацію у сфері зайнятості на Чернігівщині та як функціонує служба в умовах воєнного стану.

Так, із початку воєнної агресії лави безробітних поповнили 3,4 тис. громадян Чернігівщини. У професійному розрізі серед них переважають продавці, оператори котелень, підсобні робітники, прибиральники, водії, кухарі. Є й бухгалтери та охоронники. Станом на 24 лютого в області налічувалось 10,5 тис. офіційно зареєстрованих безробітних. Станом на 10 травня — на сотню більше. Найбільше — у Чернігові (2134) та на Прилуччині (914), найменше — у Ріпкинському районі (193).

Через об’єктивні причини, попит на робочу силу суттєво скоротився. До 24 лютого роботодавцями було заявлено до трьох тисяч вакансій. Наразі ж їх налічується близько 370. На кожне вільне робоче місце претендує 29 осіб (проти восьми на 24 лютого). Найбільш популярними у роботодавців є трактористи-машиністи сільськогосподарського господарства, водії, електромонтери, слюсарі-ремонтники, електрозварювальники, підсобні робітники, а також лікарі та швачки.

Середній розмір оплати праці в розрахунку на вакансію становить 8430 грн. Проте серед наявних на сьогодні пропозицій від роботодавців є й високооплачувані.

Читати також: Високооплачувані вакансії від служби зайнятості Чернігівської області

Варто зазначити, що з початком бойових дій на території області державна служба зайнятості фактично не припиняла свою роботу. Центри зайнятості, які знаходились на безпечній території, здійснювали обслуговування населення та роботодавців у звичному режимі. На тимчасово окупованій території або в зоні ведення бойових дій фахівці працювали дистанційно. 

— На період воєнного стану процедура взаємодії служби зайнятості з клієнтами є максимально спрощеною. Реєстрація можлива за місцем перебування громадянина в будь-якому центрі зайнятості України— зазначила Лідія Падалка. — Це можна зробити особисто під час відвідування, а також за допомогою вебпорталу електронних послуг «Дія». Статус безробітного та призначення допомоги по безробіттю відбувається у перший день після подання відповідних заяв та документів.

Надання статусу безробітного внутрішньо переміщеним особам, а також громадянам, які перебувають на тимчасово окупованій території або на території, де ведуться бойові дії, які не мають документів, необхідних для реєстрації, в тому числі про періоди страхового стажу, трудової діяльності, заробітну плату, здійснюється на підставі відомостей з державних реєстрів.

— Віднедавна зареєструватися у службі зайнятості можуть внутрішньо переміщені особи, які не розірвали трудові відносини. Припинити трудовий договір вони можуть в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості заяву на ім'я роботодавця. Зі свого боку, центр зайнятості має повідомити про це роботодавця, територіальні органи Пенсійного фонду та Державної податкової служби, — зауважила Лідія Падалка.

Нагадаємо, що роботодавець може отримати компенсацію за працевлаштування внутрішньо переміщеної особи. Кошти у сумі 6,5 тис. грн виплачуватимуться за кожного нового працівника для покриття частини заробітної плати. Зокрема, у Чернігівській області вже прийнято рішення про надання компенсації шести роботодавцям за працевлаштування 12 осіб. 

Директорка обласного центру зайнятості наголосила, що виплата допомоги по безробіттю з початком воєнної агресії не припинялася. Виняток — якщо безробітний виїхав за кордон і перебуває там понад 30 днів (відповідно до законодавства). Загалом же нарахування здійснювалися навіть без особистого відвідування безробітним центру зайнятості у разі підтвердження будь-якими засобами комунікації, в тому числі електронними, свого наміру перебувати на обліку. За останніми законодавчими змінами, що набули чинності 7 травня, для отримання виплат доведеться особисто відвідати центр зайнятості. До речі, на сьогодні профінансовано та виплачено допомогу по безробіттю за першу декаду травня.

За повідомленням Чернігівського обласного центру зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора