Новобілоуська громада
Чернігівська область, Чернігівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Компенсація ЄСВ роботодавцю: як це працює

Дата: 09.02.2022 10:14
Кількість переглядів: 223

 

Роботодавці можуть скористатися правом на отримання компенсації ЄСВ за створення нових робочих місць

Стимулювання діяльності роботодавців, спрямованої на створення нових робочих місць та працевлаштування безробітних, належить до  заходів щодо сприяння зайнятості населення (частина.2 статті  24 Закону України про зайнятість населення). Це один із видів послуг, які служба зайнятості надає підприємствам. 

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю єдиного соціального внеску в 2021 році за сприянням Чернігівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості працевлаштовані 9 безробітних.

Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) — обов’язковий платіж роботодавця за найманого працівника до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування. Компенсація — відшкодування роботодавцю фактичних витрат нарахованого ЄСВ, сплаченого за працевлаштовану за направленням служби зайнятості особу на нове робоче місце.

Законом «Про зайнятість населення» Про зайнятість населення | від 05.07.2012 № 5067-VI (rada.gov.ua) передбачені пільги зі сплати ЄСВ у вигляді компенсації витрат на сплату ЄСВ у розмірі від 50% до 100%.

Згідно з частиною 3 статті 24: роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців забезпечував створення нових робочих місць, працевлаштовував на них працівників і упродовж цього періоду щомісяця здійснював їм виплату заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну особу, протягом наступних 12 календарних місяців за умови збереження рівня заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну таку особу щомісяця за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачених у бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, компенсуються фактичні витрати у розмірі 50 відсотків суми нарахованого єдиного внеску за відповідну особу.  

Згідно зі статтею 26: роботодавцю, який працевлаштовує на нове робоче місце громадян соціально незахищених категорій, які недостатньо спроможні на ринку праці, яким надано статус безробітного, за направленням територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, строком не менше ніж на два роки щомісяця, компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць сплати. 

Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи за рахунок коштів, передбачених у бюджеті Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю у разі працевлаштування особи з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних, але якій відповідно до законодавства допомога по безробіттю не призначається). 

Умови отримання компенсації:

– підприємство не повинно бути банкрутом;

– підприємство не повинно мати заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску;

– створення нового робочого місця має бути підтверджено органами Пенсійного фонду;

– працевлаштування має відбуватись за сприяння служби зайнятості.

Після працевлаштування особи, з виконанням вищевказаних вимог, роботодавець протягом 2 місяців має право звернутись до центру зайнятості з заявою про компенсацію та довідкою встановленого зразка.

Протягом п’яти робочих днів центр зайнятості приймає рішення про виплату компенсації роботодавцю.

 

За інформацією Чернігівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано